W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Strażaka 2021 - życzenia

04.05.2021

Na zdjęciu widać Komendanta Bartłomieja Marcinów w mundurze wyjściowym oraz napis Dzień Strażaka, 4 maja 2021 roku

Z okazji Dnia Strażaka, wszystkim Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom PSP, Druhnom i Druhom OSP oraz Pracownikom Pożarnictwa pragnę złożyć najlepsze życzenia. Jednocześnie gratuluję awansowanym, odznaczonym i wyróżnionym.

Strażacka służba w czasie towarzyszącej nam już ponad rok pandemii COVID-19 jest szczególnie trudna. Wymaga zachowania podwyższonego reżimu sanitarnego oraz ścisłego przestrzegania wypracowanych zasad bezpieczeństwa. Ma to na celu zapewnienie ciągłości pełnionej przez strażaków służby. Zmiany organizacyjne jakie trzeba było wprowadzić, stanowią niestety określone utrudnienia i ograniczenia w stosunku do normalnego toku służby.

Pragnę również podziękować, przy tej okazji, za tak odpowiedzialne podejście do stawianych nam wyzwań. Strażacy, zarówno funkcjonariusze PSP jak i druhowie OSP aktywnie włączyli się w walkę z pandemią COVID-19 – po raz kolejny rozszerzony został katalog realizowanych przez nas działań. Niemniej jednak, zagrożenia z którymi wcześniej mieliśmy do czynienia, nadal nam towarzyszą. Tylko dzięki Waszemu zaangażowaniu i właściwej postawie, możliwe było realizowanie zadań z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa na właściwym poziomie.

Przy tej okazji, chciałbym również podziękować wszystkim sympatykom straży pożarnej, przedstawicielom władz samorządowych, osobom które nas wspierają i pomagają w budowaniu silnego systemu bezpieczeństwa na terenie powiatu oławskiego.

st. kpt. mgr inż. Bartłomiej Marcinów
Komendant Powiatowy
Państwowej Straży Pożarnej
w Oławie