W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Odszedł na wieczną służbę

30.12.2020

Ksiądz Stanisław Bijak wita procesje strażaków, na czele kpt. Bartłomiej Marcinów. Za nim poczty sztandarowe.

Z ogromnym smutkiem i wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Księdza Stanisława Bijaka.

Znany, jako wieloletni dziekan dekanatu oławskiego, proboszcz i budowniczy kościoła w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, od dekady był naszym Kapelanem. Był też naszym przyjacielem. Zawsze obecny podczas świąt, uroczystości, chwil wesołych, a także tych smutnych… gdy tylko otrzymał wezwanie, zakładał strażacki mundur i przyjeżdżał.

Ścieżki księdza Stanisława i oławskich strażaków nieustannie się krzyżowały. Byliśmy obecni przy przywiezieniu obrazu na ołtarz, przy przywiezieniu dzwonu na dzwonnicę w kościele, a także specjalnie dla nas co roku mogliśmy liczyć na dobre słowo podczas mszy świętej w intencji strażaków.

Ksiądz kapelan był nieustannym gościem naszych uroczystości. Wszystkie apele z okazji Dnia strażaka, każde poświecenie remizy, figury świętego Floriana, czy też nowych samochodów pożarniczych dla braci strażackiej odbywały się w Jego obecności …..

 

 

„Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci”