W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię – wsparcie dla seniorów

17.02.2021

Na zdjęciu widać dwóch strażaków z oławskiej komendy. Pomiędzy nimi jest starszy mężczyzna, laską, podtrzymywany przez strażaków. Strażacy przywieźli seniora na szczepienie.

Akcja szczepień – Etap I trwa. W grupie osób aktualnie szczepionych są m.in. seniorzy. To szczególnie ważny element Narodowego Programu Szczepień, gdyż to właśnie seniorzy najciężej przechodzą chorobę COVID-19.

Seniorzy, którzy już zarejestrowali się na szczepienie nie zawsze są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Dla potrzebujących pomocy, Samorządy Gminne uruchomiły specjalne numery telefonów, gdzie można uzyskać wsparcie. W samym procesie dowożenia do punktów szczepień uczestniczą również strażacy – tylko na terenie gminy Jelcz-Laskowice strażacy ochotnicy już kilkakrotnie dowozili seniorów. Dziś rano, z kolei, Koordynator szczepień z miasta Oława zwrócił się z prośbą o wsparcie w tym zakresie przez strażaków KP PSP w Oławie. Pomimo iż służby Oławy sprawnie realizują transport dla potrzebujących, w nagłych przypadkach związanych choćby ze zmianą terminu szczepienia, bywa że wszystkie siły są już zaangażowane.

Strażacy z oławskiej JRG oczywiście włączyli się do akcji. Pomimo sędziwego wieku, mieszkaniec Oławy jadąc na szczepienie rozmawiał z wiozącymi go strażakami bez ustanku. Wykazał przy tym bardzo dobry humor i dużo pozytywnych emocji. Z kolei, już po szczepieniu powiedział, że nic go nie bloało i zachęcił "młodych strażaków" by się nie bali i nie wahali przed szczepieniami.

To kolejny obszar związany z walką z epidemią, w którym bezpośrednio uczestniczą strażacy. W ubiegłym roku, spośród wszystkich zrealizowanych interwencji, 119 związanych było z przeciwdziałaniem epidemii. Stanowi to blisko 9% wszystkich interwencji, jakie podejmowali oławscy strażacy.

 

Koordynatorzy ds. szczepień przeciw COVID-19
 

Miasto Oława
Robert Kuświk
tel. 71 303 55 79 (pn.-pt. 8.00-15.00)

Gmina Oława
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie
tel. 537 231 532 (pn.-pt. 8.00-15.00)

Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Lokalne Centrum Wsparcia Mieszkańców Jelcza-Laskowic
tel. 884 808 082 (pn.-pt. 8.00-16.00)

Gmina Domaniów
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Domaniowie
tel. 513 708 216 (pn.-pt. 8.00-15.00)