Uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości
26.11.2025
W dniu 26 listopada br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W wydarzeniu udział wziął st. bryg. Andrzej Fischer - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu,
Podczas tego wydarzenia upamiętniono 107 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uhonorowano strażaków za ich zaangażowanie i profesjonalizm w codziennej służbie.
Za długoletnią ofiarną służbę oraz działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał:
• Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – mł. bryg. Dorocie Jędruszek
• Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – Tomaszowi Frischmannowi burmistrzowi Miasta Oława
Na wyższe stopnie służbowe awansowani zostali:
• sekc. Michał Kowalski – na stopień st. sekc.
• st. str. Kacper Jakóbczak, st. str. Mateusz Zioła – na stopień sekc.
Wręczono również pamiątkowe medale z okazji 30-lecia funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, które stanowią wyraz uznania za zasługi w tworzeniu i rozwoju systemu ratowniczego na terenie powiatu oławskiego. Medalami uhonorowani zostali:
• st. bryg. Jan Ciętak – były wieloletni Komendant Powiatowy PSP w Oławie,
• Tomasz Frischamnn – Burmistrz Miasta Oława,
• Piotr Stajszczyk – Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice,
• Dorota Sala – Wójt Gminy Domaniów.
Komendant Powiatowy PSP w Olawie podczas swojego przemówienia, podziękował podległym strażakom za profesjonalizm i zaangażowanie w codzienną słuzbę. Swoje podziękowania skierował również do przedstawicieli samorzadów powiatu oławskiego, podkreślając bardzo dobrą współpracę oraz wsparcie finansowe jakie co roku otrzymuje Komenda Powiatowa PSP w Oławie.
Odzanczonym i awansowanym składamy serdeczne gratulacje!!!
Tekst i zdjęcia: Zespół prasowy KP PSP w Oławie