W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uwięziona i zziębnięta

18.02.2021

Na zdjęciu widać małą sarenkę, która utknęła pomiędzy konstrukcją betonowego mostu i siatką ochronną. Strażak nożycami do drutu usuwa część siatki by uwolnić zwierzę.

Tuż przed godziną siedemnastą, mieszkaniec Jelcza-Laskowic zauważył uwięzioną małą sarenkę. Utknęła między mostkiem a siatką ochronną, przy ul. Kukułczej. Była wystraszona, zziębnięta i nie mogła sama się wydostać z pułapki. Natychmiast zgłosił to do straży pożarnej.

Po chwili, na miejsce przybył zastęp z jelczańskiej JRG. Obecność strażaków co prawda nie uspokoiła małej sarenki ale… strażacy przybyli z pomocą. Nożycami usunięto jeden z drutów mocujących siatkę, uwalniając zwierzę. Wezwany na miejsce weterynarz nie zdążył dojechać, bo uwolniona sarenka niezwłocznie oddaliła się z miejsca zdarzenia, nie czekając na fachowe oględziny i specjalistyczną pomoc.