W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiosennie... ale na drogach ślisko!

22.02.2021

Na zdjęciu widać ciemny samochód Opel Corsa, który wjechał do lasu, uderzając w drzewo. Od strony pasażera, czterech strażaków wydobywa poszkodowaną pasażerkę auta.

Nagłe ocieplenie, z zapowiadaną maksymalną temperaturą nawet do 17 stopni, stanowi przyjemną odmianę po niskich temperaturach z pierwszej połowy lutego. Dodatkowo, promienie słoneczne i coraz wcześniejszy wschód słońca… mogą mylić kierowców. W nocy bowiem, temperatury wciąż spadają poniżej zera stopni. O poranku, na drogach zwłaszcza tych mniej uczęszczanych, biegnących przez las, jest bardzo ślisko.

Potwierdzeniem tego faktu było zgłoszenie wypadku drogowego, które trafiło do oławskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w poniedziałek o 930. Zgłaszająca - kierująca pojazdem, była przytomna, prosiła o wezwanie na miejsce karetki pogotowia. Pomimo odczuwalnego w głosie zdenerwowania, bardzo rzeczowo opisała sytuację, odpowiadając na zadawane pytania. Zastępy z oławskiej JRG po kilku minutach dotarły do Bystrzycy, gdzie na drodze w kierunku Leśnej Wody doszło do wypadku.

Widoczne zniszczenia Opla Corsy, który wypadł z drogi i zatrzymał się częściowo na drzewie, mogły sugerować stan poważnego zagrożenia dla życia podróżujących pojazdem. Pomimo to, kierująca pojazdem, która sama zgłosiła zdarzenie była w szoku ale przytomna i bez widocznych urazów. By wydobyć z Opla pasażerkę, konieczne było usunięcie gałęzi i konarów drzewa. Następnie strażacy umieścili młodą kobietę na desce ortopedycznej i bezpiecznie wydobyli ze zniszczonego pojazdu – ona również była przytomna. Niezwłocznie została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który czekał już na miejscu.

Można zakładać, że czołowe uderzenie w jedno z drzew, pomiędzy którymi zatrzymało się auto, oznaczałoby tragiczniejszy scenariusz. Pamiętajmy – w okresie wiosennym należy zachować szczególną ostrożność. Czarny kolor nawierzchni drogi może oznaczać, że jest ona bardzo śliska!

zniszczony Opel Corsa

zniszczony Opel Corsa