Wykręcił podium

29.08.2021

na zdjęciu widać podium ze strażakami, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w wyścigu kolarskim

Tegoroczny koniec lata i początek jesieni to sezon, gdy realizowanych jest wiele imprez sportowych. Po długich miesiącach ograniczeń związanych z wciąż obecną wśród nas pandemią, organizatorzy nadrabiają zaległości.

W ostatni weekend sierpnia dwaj przedstawiciele oławskiej Komendy wystartowali w IX Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim KORONA KOCICH GÓR, Memoriale im. Kornela Morawieckiego. Podczas ścigania w Miękini, od kategorii dziecięcych w Junior Race, przez zawodników licencjonowanych oraz amatorów, wystartowało ponad 500 osób. Wszystkim sprzyjała piękna pogoda.

W ramach wyścigu przeprowadzono Mistrzostwa Polski Strażaków na dystansie 50 kilometrów. Walka była zacięta – o miejscach na podium pierwszej czwórki kolarzy zadecydowały sekundy, a nawet ułamki sekund. Z czasem 1 godziny 12 minut i 13 sekund II miejsce zajął mł. ogn. Szymon Koszykowski z JRG Oława. Jego młodszy kolega z JRG Jelcz-Laskowice str. Michał Kowalski zajął 16. miejsce, tracąc do zwycięzcy niecałe sześć minut.

Trzeba pamiętać, że były to pierwsze z tradycyjnych startów naszych strażaków-kolarzy, po kilkunastu miesiącach, gdzie ścigać można było się tylko „wirtualnie”.