W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Z ofertą opieki dla strażaków

22.04.2021

Na zdjęciu widać siedzących od lewej" komendanta powiatowego PSP w Oławie, Annę Imielską i Radosława Łączkowiaka z kliniki Harmony Clinic, podczas rozmowy.

Strażacka służba to z pewnością duży zaszczyt ale też wielka odpowiedzialność. Od podejmowanych decyzji i działania zależy zdrowie, a nawet życie zagrożonych ludzi. By przygotować się do pomocy innym, strażacy spędzają godziny, ćwicząc i utrzymując wysoką sprawność fizyczną. Wszystko po to, by nie zawieść w sytuacji, gdy zagrożony jest człowiek.

Strażacka służba jest niestety związana z wypadkami. Do tych ciężkich dochodzi, na szczęście bardzo rzadko. Jednak, pomimo ciągłego procesu doskonalenia, nowoczesnego sprzętu, ryzyka nie można uniknąć. Tam, gdzie sprzęt nie wystarczy, a istnieje realna możliwość uratowania człowieka, strażacy podejmują świadomie ryzyko i, zgodnie ze strażackim ślubowaniem, narażają swoje życie.

Zarówno służba, jak i aktywność sportowa związane są z kontuzjami, a niestety czasem także z wypadkami. Strażak, który ulega wypadkowi, by powrócić do czynnej służby musi poddać się rehabilitacji. Jest to proces niezbędny i konieczny, często długi i niestety kosztowny.

W czwartek, 22 kwietnia 2021 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Oławie spotkaliśmy się z Panią Anną Imielską, która stworzyła Harmony Clinic. Harmony Clinic to nie tylko klinika rehabilitacji ale również rozwijający się projekt szerokiej opieki nad osobami poszkodowanymi. Pani Ania, z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Strażaka, przygotowała szczególną ofertę dla strażaków. W okresie od 26 do 30 kwietnia, każdy strażak może bezpłatnie skorzystać z zabiegów manualnych we wrocławskiej klinice.

To jednak tylko początek, a raczej kontynuacja współpracy pomiędzy Harmony Clinic a PSP. Jeszcze jesienią ubiegłego roku rozpoczęto, wspólnie z dolnośląską komendą wojewódzką PSP cykl webinariów poświęconych problematyce onkologicznej opieki nad strażakami. Kolejnym, niezmiernie ważnym krokiem jest propozycja objęcia opieką strażaków, którzy ulegli wypadkowi podczas służby. Indywidualnie dobrana, wysoce specjalistyczna opieka rehabilitacyjna pomoże każdemu dolnośląskiemu strażakowi, który uległ wypadkowi niosąc pomoc innym, możliwie szybki powrót do zdrowia. Zwłaszcza, że od maja br. uruchomiony będzie drugi oddział Harmony Clinic – w Wałbrzychu, na bazie Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ, który zapewnia zarówno bazę rehabilitacyjną jak i noclegową.

Więcej informacji na temat akcji pomoc strażakom można znaleźć na stronie Harmony Clinic www.harmonyclinic.com.pl i na profilu https://www.facebook.com/HarmonyClinicWroclaw .