W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w KP PSP w Oleśnie

02.05.2021

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2021 roku miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie.

Na zdjęciu strażacy stoją na placu strażnicy w dwuszeregu ubrani w ubrania specjalne koloru piaskowego. Jedna zmiana z prawej druga z lewej strony zdjęcia. Po środku maszt na którym znajduje się flaga Polski z przed masztem poczet flagowy ubrani w ubrania wyjściowe.

W dniu 02 maja 2021 roku na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.

 

Opracowanie i zdjęcia: Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie

mł.bryg. Mariusz Strzelczak