W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mężczyzna przyciśnięty przez przyczepę

12.08.2021

12 sierpnia 2021 roku o godzinie 16:04 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o przygniecionym przez przyczepę rolniczą mężczyźnie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Łomnica.

Na zdjęciu przyczepa rolnicza, część załadunkowa przyczepy uniesiona przez ładowacz czołowy.

Na miejsce zadysponowano 1 zastęp z JRG Olesno oraz 3 zastępy z OSP. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano przygniecionego nieprzytomnego mężczyznę przez przyczepę załadowaną zbożem. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego i ładowacza czołowego uniesiono część załadunkową przyczepy i ewakuowano poszkodowanego. Strażacy podjęli reanimację a po przybyciu ZRM na miejsce zdarzenia przekazali poszkodowanego oraz w dalszym ciągu pomagali w udzielaniu pomocy medycznej. Po długim czasie reanimacji przywrócono funkcje życiowe, mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany do szpitala w Oleśnie. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

 

Opracowanie: mł. bryg. Mariusz Strzelczak oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie
Zdjęcie: KP PSP Olesno