W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przełączenie numeru 998 na numer alarmowy 112

22.09.2021

Zgodnie z ustawą o systemie powiadamiania ratunkowego, odbiór zgłoszeń z numeru 998 odbywać się będzie w Centrach Powiadamiania Ratunkowego.

Numer, pod którym z drugiej strony odzywał się strażak Państwowej Straży Pożarnej (998), nadal pozostanie, jednak po jego wybraniu połączymy się z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu. Operator CPR następnie przyjmie zgłoszenie i zakwalifikuje zdarzenie do odpowiednich służb.

Zaletą koncentracji numerów alarmowych jest szybsze powiadamianie służb ratowniczych, eliminowanie i filtrowanie wywołań niezasadnych oraz zastępowalność na wypadek przeciążenia lub awarii systemu na jednym z CPR. Centra Powiadamiania Ratunkowego obsługują zgłoszenia alarmowe w wielu językach oraz obsługują zgłoszenia typu eCall - ogólnoeuropejskiego systemu szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych - oraz na podstawie wiadomości SMS.

{"register":{"columns":[]}}