W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szczepienia strażaków PSP i OSP przeciwko COVID-19

30.04.2021

Druhowie z OSP oraz funkcjonariusze KP PSP w Oleśnie uczestniczą w szczepieniach przeciwko COVID-19 realizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Na zdjęciu strażak (kobieta) ubrana w ubranie koszarowe oraz koszulkę koloru czarnego siedzi na łóżku w gabinecie lekarskim. Po prawej stronie pielęgniarka ubrana w fartuch podaje szczepionkę w lewe ramię strażaka. Osoby zabezpieczone w maseczki jednorazowe.

Szczepienia dla strażaków powiatu oleskiego wykonywane są w Szpitalu w Kluczborku oraz Opolu.

Na terenie całego kraju szczepionkę przyjęło prawie 11, 5 tys. funkcjonariuszy PSP oraz ponad 32,3 tys. druhów OSP (stan na 25.04.2021 r.). Pandemia COVID-19 nadal jednak trwa i stwarza realne zagrożenie. Na dzień 25.04.2021 r. kwarantanną objętych było 211 ratowników (168 PSP/43 OSP), w izolacji przebywało 115 ratowników (92 PSP/23 OSP) a 7 osób (2 PSP/5 OSP) wymagało hospitalizacji.  Ozdrowieńców wśród strażaków odnotowano 5167 (4609 PSP/558 OSP), przy czym podkreślenia wymaga smutny fakt, że nie wszystkim osobom, które zachorowały, udało się „wygrać” tę nierówną walkę z wirusem.

Mimo coraz większego grona zaszczepionych ratowników, dopóki pandemia trwa, nie traci swej mocy i pozostaje nadal aktualny apel komendanta głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka :
„Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy".

Zapisy na szczepienia dedykowane dla służb mundurowych zostały zakończone, jednak każdy może jeszcze zarejestrować się na szczepienie indywidualnie wg przyjętego w Polsce harmonogramu szczepień.
W trosce o zdrowie każdego z nas, przypominamy również o konieczności stosowania się do obowiązujących zasad reżimu sanitarnego zarówno w miejscu pracy jak i poza nim.

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP, oficer prasowy KP PSP Olesno.
Zdjęcia: KP PSP Olesno

Zdjęcia (5)