W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie

31.08.2021

31.08.2021 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie odbyła się uroczystość, podczas której nastąpiło zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie. W związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne z dniem 31sierpnia 2021 roku Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kędryk odwołał ze stanowiska Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie st. bryg. Jarosława Zalewskiego a powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie st. kpt. Andrzejowi Wróblowi.

Strażacy w ubraniu wyjściowym stoją w garażu, z tył widać osoby w ubraniach cywilnych

St. bryg. mgr inż. Jarosław Zalewski służbę w pożarnictwie rozpoczął w 1992 roku jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po odbyciu służby kandydackiej od 1 czerwca 1996 r. pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Opolu na stanowisku dowódcy sekcji. Od 1 marca 1999 r. przeniesiony służbowo do Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie zajmując kolejno stanowiska: dowódcy zmiany, zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Z dniem 17 października 2017 r. st. bryg. mgr inż. Jarosław Zalewski został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie.

W trakcie swojej służby w Państwowej Straży Pożarnej stale podnosił swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe:
1996 r. - Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie – studia stacjonarne I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej – inżynier pożarnictwa;
2000 r. – Uniwersytet Opolski w Opolu – studia magisterskie;
2018 r. – Uniwersytet Opolski w Opolu – Wydział Prawa i Administracji – studia podyplomowe w zakresie administracji publicznej i zarządzania

Za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych jak i za zasługi oraz odpowiedzialne, rzetelne i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wielokrotnie nagrodzony oraz odznaczony został:
1998 r. – Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
2002 r. – Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
2006 r. – Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
2010 r. – Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
2013 r. – Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę
2013 r. – Dyplomem Komendanta Głównego PSP
2016 r. – Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
2016 r. – Brązowym Krzyżem Zasługi

Opracowanie: mł. bryg. Mariusz Strzelczak oficer prasowy KP PSP w Oleśnie
Zdjęcia: asp. Rafał Wiktor

Zdjęcia (3)