W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek Praszka

25.04.2021

W poniedziałek 25 kwietnia 2021 roku o godzinie 10:18 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Praszka.

Na zdjęciu samochód osobowy koloru fioletowego stoi w poprzek drogi z uszkodzonym lewym bokiem. Obok samochodu strażak w ubraniu specjalnym koloru piaskowego oraz czerwonym hełmem. Z tył samochodu stoją strażacy oraz dwa samochody pożarnicze.

Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG Olesno, OSP Prtaszka i OSP Kowale. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego strażacy wykonali dostęp do osoby poszkodowanej znajdującej się w pojeździe, pozostałe osoby opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomoc a następnie osoby zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowane do szpitala w Oleśnie.

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.
 

Opracowanie: mł. bryg. Mariusz Strzelczak oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie
Zdjęcie: KP PSP Olesno