W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zderzenie dwóch samochodów osobowych pod Olesnem

16.08.2021

16 sierpnia 2021 roku o godzinie 16:03 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło na wyjeździe z Olesna w kierunku Kolonii Biskupskiej.

Na środku drogi asfaltowej w lesie stoi samochód osobowy z uszkodzonym przodem samochodu. Po lewej stronie w rowie drugi uszkodzony samochód. Przy samochodach strażacy ubrani w ubrania specjalne koloru piaskowego oraz ratownicy medyczni. z tył widoczny samochód pożarniczy.

Na miejsce zadysponowano 2 zastęp z JRG Olesno oraz 1 zastępy z OSP Wysoka. Na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

W wyniku wypadku 3 osoby zostały poszkodowane do jednej osoby strażacy wykonywali dostęp przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Wszystkim poszkodowanym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc na miejscu zdarzenia przez strażaków a po przybyciu ZRM osoby te zostały przetransportowane do szpitala. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

Opracowanie: mł. bryg. Mariusz Strzelczak oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie
Zdjęcie: KP PSP Olesno