W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ĆWICZENIA ZGRYWAJĄCE W 1 RBLog SKŁAD DOLASZEWO

22.04.2021

W dniu 22.04.2021 r. na terenie 1 Regionalnej Bazy Logistycznej - Skład Dolaszewo odbyły się ćwiczenia zgrywające Wojskowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Obiektu, Ochotniczej Straży Pożarnej w KSRG z Szydłowa oraz Policji.

Na zdjęciu widać strażaków OSP, strażaków Wojskowej Straży Pożarnej stojących przy pojazdach pożarniczych oraz dowództwo wojskowe podczas podsumowania ćwiczeń.

Ćwiczenia przeprowadzono celem doskonalenia  współdziałania jednostek ochrony przeciwpożarowej z innymi służbami podczas gaszenia symulowanego pożaru obiektu magazynowego z paliwem.  Ćwiczono elementy organizacji łączności, dowodzenia i współdziałania, zaopatrzenia wodnego, udzielania poszkodowanym pomocy medycznej, organizacji objazdów i dojazdów do miejsca akcji na teren jednostki. W ćwiczeniach wzięło udział 4 zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej (średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze), służba ochrony, oraz patrol Policji.

Ze względu na stan zagrożenia jakie stanowią zbiorniki z paliwem lotniczym, czy też okrętowym, ćwiczenia o takim charakterze odbywają się cyklicznie raz w roku wraz z SGRChem-eko z JRG1 Piła. Jednakże ze względu  na obecnie panującą sytuację, stosując  w pełni reżim sanitarny, w ćwiczeniach uczestniczył tylko D-ca JRG1 Piła st. kpt. Grzegorz Orłowski. W ćwiczeniach w charakterze obserwatorów uczestniczyli dowódcy oraz zaproszeni goście:

 - kmdr ppor. Hugon Widuta – Kierownik Składu Dolaszewo

-  ppłk. Mariusz Brochocki – Szef Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Poznaniu

- Wójt Gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek

- oraz organizator ćwiczeń- Komendant Wojskowej  Straży Pożarnej st. chor. sztab. Andrzej Śliwiński

Na koniec ćwiczeń podsumowano działania jednostek ochrony przeciwpożarowej i wyciągnięto wnioski. Zapadły decyzje o organizacji kolejnych ćwiczeń doskonalących i dalszej współpracy między jednostkami ochrony przeciwpożarowej.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Orłowski

Zdjęcia:  mł. chor. Filip Śliwiński

Zdjęcia (5)