W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

DOSKONALIMY GASZENIE POŻARÓW WEWNĘTRZNYCH

31.05.2021

Zgodnie z planem doskonalenia zawodowego, w dniach 27, 28, 29 maja 2021 r. przeprowadzono na terenie JRG PSP Nr 2 w Pile szkolenie dotyczące tematyki prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych.

Na zdjęciu widnieją strażacy w trakcie prowadzenia zajęć szkoleniowych z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych.

Ćwiczenia podzielone zostały na część teoretyczną oraz praktyczną.

W części teoretycznej omówiono parametry, obsługę oraz zastosowanie podstawowej  armatury wodno – pianowej będącą na wyposażeniu pojazdów w JRG. W kolejnej części omówiono obowiązujące zasady bezpieczeństwa podczas gaszenia pożarów wewnętrznych oraz techniki operowania prądami wodnymi.

W części praktycznej zastępy pożarnicze na placu wewnętrznym przeprowadziły założenie pożaru wewnętrznego na II - piętrze obiektu. W trakcie założenia przeprowadzono również dwa instruktaże stanowiskowe, jeden z zakresu technik operowania prądami wodnymi oraz drugi z bezpiecznego wychodzenia z kosza podnośnika w strefę objętą pożarem. Całość zakończono podsumowaniem oraz wolnymi wnioskami.

Opracowanie: st. sekc. Krzysztof Majcher, KP PSP Piła

Zdjęcia : st.asp. Przemysław Chodynicki, KP PSP Piła

Zdjęcia (4)