Odprawa operacyjno-szkoleniowa dla jednostek OSP
22.06.2026
22 czerwca 2026 roku, w Komendzie Powiatowej PSP w Pile odbyła się powiatowa odprawa operacyjno-szkoleniowa dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu pilskiego.
W odprawie uczestniczyli m.in.
- Rafał Zdzierela – Starosta Pilski,
- bryg. Paweł Kamiński – Komendant Powiatowy PSP w Pile, wraz z zastępcą bryg. Michałem Warykaszem,
- Paweł Jarczak – Zastępca Prezydenta Miasta PIły
- Artur Kłysz - Burmistrz Miasta i Gminy Wysoka
- Dawid Tatera – Wójt Gminy Białośliwie
- Tomasz Ciechanowski – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Ujście
- Sławomir Królak – p.o. Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pile
Podczas odprawy poruszono tematy związane z organizacją ochrony ludności i obrony cywilnej, finansowaniem jednostek ochotniczych straży pożarnych, a także sprawy związane z działalnością operacyjną, szkoleniową oraz sprawy bieżące.
Odprawa zgromadziła liczne grono przedstawicieli jednostek ochotniczych straży pożarnych. Cykliczna organizacja tego typu spotkań polepsza organizację ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu pilskiego, a także współpracę pomiędzy poszczególnymi podmiotami, szczególnie z uwagi na panujące zagrożenia zewnętrzne.
Opracowanie: mł. kpt. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła
Zdjęcia: Powiat Pilski