Powrót

Odprawa operacyjno-szkoleniowa dla jednostek OSP

22.06.2026

22 czerwca 2026 roku, w Komendzie Powiatowej PSP w Pile odbyła się powiatowa odprawa operacyjno-szkoleniowa dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu pilskiego.

Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników narady.

W odprawie uczestniczyli m.in.

- Rafał Zdzierela – Starosta Pilski,

- bryg. Paweł Kamiński – Komendant Powiatowy PSP w Pile, wraz z zastępcą bryg. Michałem Warykaszem,

- Paweł Jarczak – Zastępca Prezydenta Miasta PIły

- Artur Kłysz - Burmistrz Miasta i Gminy Wysoka

- Dawid Tatera – Wójt Gminy Białośliwie

- Tomasz Ciechanowski – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Ujście

- Sławomir Królak – p.o. Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pile

Podczas odprawy poruszono tematy związane z organizacją ochrony ludności i obrony cywilnej, finansowaniem jednostek ochotniczych straży pożarnych, a także sprawy związane z działalnością operacyjną, szkoleniową oraz sprawy bieżące.

Odprawa zgromadziła liczne grono przedstawicieli jednostek ochotniczych straży pożarnych. Cykliczna organizacja tego typu spotkań polepsza organizację ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu pilskiego, a także współpracę pomiędzy poszczególnymi podmiotami, szczególnie z uwagi na panujące zagrożenia zewnętrzne.

Opracowanie: mł. kpt. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła
Zdjęcia: Powiat Pilski

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}