W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poranny pożar poddasza

07.02.2025

Dnia 7 lutego 2025 roku o godzinie 04:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile, wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnego w miejscowości Wysoka.

Dom z palącym się poddaszem

Na miejsce zdarzenia zadysponowano jednostki straży pożarnej z OSP Wysoka, OSP Miasteczko Krajeńskie oraz JRG 2 Piła.

Na miejscu okazało się, że pożarem objęte jest poddasze budynku. 7 osób zamieszkujących dom ewakuowało się o własnych siłach, jeszcze przed przybyciem strażaków. Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody i ugaszeniu powstałego pożaru. Następnie dokonano rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachowej.

W działaniach trwających ok. 3,5 godziny udział brało 32 strażaków.

Apelujemy, aby w sezonie grzewczym zachować szczególną ostrożność, a także przeprowadzać regularną kontrolę urządzeń grzewczych oraz przewodów spalinowych w domach.

Opracowanie: kpt. Maciej Kowalski – KP PSP w Pile
Zdjęcia: st. ogn. Marcel Szwec  – KP PSP w Pile

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}