W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wybuch gazu w budynku mieszkalnym.

03.02.2021

 butla na gaz propan-butan. Nieprawidłowa eksploatacja
lub niewłaściwy stan techniczny może być przyczyną wybuchu i pożaru

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło w dniu 3 lutego 2021r. w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Błonie gm. Miękinia.

W dniu 3 lutego 2021r.  około godziny 14:50 Stanowisko Kierowania odebrało zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym w miejscowości Błonie. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i OSP Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do wybuchu gazu wydobywającego się z butli gazowej. W wyniku wybuchu  oparzeń doznał jeden z poszkodowanych. W budynku uszkodzeniu uległa konstrukcja ścian nośnych, ścian działowych, poszycia dachowego oraz przewodu kominowego. Pęknięcie przewodu kominowego skutkowało pożarem konstrukcji ok. 1 m 2. Działania zastępów straży na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w budynku, wygaszeniu paleniska pieca centralnego ogrzewania oraz ugaszeniu konstrukcji.