W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Podstawowe Informacje

Zdjęcie komendy PSP w Sulęcinie z samochodami

Krótka historia KP PSP w Sulęcinie.

Straż Pożarna w Sulęcinie istnieje już od 1945 roku jako administracja w zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu sulęcińskiego, natomiast działania gaśnicze prowadzone były przez ochotnicze straże pożarne.

W 1963 roku w Sulęcinie utworzono Pogotowie Zawodowej Straży Pożarnej, które
w 1975 roku zostało przekształcone w Zawodową Straż Pożarną.

W latach 1975 – 1992 w Sulęcinie funkcjonowała Komenda Rejonowa Straży Pożarnych, a z chwilą powstania Państwowej Straży Pożarnej od 01 lipca 1992 roku
do 31 grudnia 1998 roku Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej.

Po reformie powiatowej w 1999 roku utworzono Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie.

Od początku istnienia, przez wszystkie lata straż pożarna, najpierw na terenie powiatu, rejonu a od 01 stycznia 1999 roku z powrotem na terenie powiatu sulęcińskiego, była i jest organizatorem i propagatorem ochrony przeciwpożarowej.

Realizowała i realizuje swoje ustawowe zadania tj.:

  • zapobieganie powstawania pożarów i miejscowych zagrożeń,
  • organizowanie i kierowanie działaniami ratowniczo – gaśniczymi,
  • prowadzenie szkolenia dla jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Komenda Powiatowa PSP w Sulęcinie od lat służy wszelką pomocą funkcjonującym na jej terenie działania jednostkom ochotniczych straży pożarnych oraz ogniwom Związku OSP RP. Aktualnie na terenie powiatu funkcjonuje 20 jednostek OSP, w tym 5 w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

13 maja 2006 roku, podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka Komenda Powiatowa PSP w Sulęcinie uhonorowana została Sztandarem, a do użytku oddano rozbudowaną siedzibę Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Sulęcinie i wyremontowany budynek Komendy Powiatowej.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}