W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Fundusze europejskie

    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy w dniu 30 maja 2019 r. podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę  o dofinansowanie projektu pn. „Głęboko kompleksowa modernizacja energetyczna budynków A i B Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy przy Alei Niepodległości 8-10” w ramach działania 1.3.1 oś priorytetowa I – Zmniejszenie emisyjności gospodarki.

    Termomodernizacja budynków realizowana jest z dofinansowaniem w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. W zakresie  umowy KP PSP w Świdnicy otrzyma dofinansowanie na termomodernizację budynków w wysokości 85% kosztów kwalifikowalnych.

    Obecnie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia termomodernizacji budynków administracyjnych A i B. Wyłoniony został już Wykonawca robót budowlanych, z którym w dniu 01.02.2021 r. podpisana została umowa na realizację robót termomodernizacyjnych. W dniu 04.02.2021 r. przekazano Wykonawcy plac budowy. Do końca września 2021 r. oba budynki zostaną poddane termomodernizacji, co wpłynie na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów oraz obniży koszty ogrzewania tych budynków.

Fundusze europejskie