W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przejście na zaopatrzenie emerytalne D-cy JRG PSP w Świdnicy

5

W dniu 28 lutego 2020 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy odbyło się uroczyste pożegnanie Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej kpt. Krzysztofa Jędrzejczyka, który z dniem 31 stycznia 2021 roku został zwolniony ze służby w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne

Pan kpt. Krzysztof Jędrzejczyk jest strażakiem z ponad 24-letnim stażem służby i pracy. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął 4.09.1993 roku w Komendzie Rejonowej PSP w Świebodzicach. 23.02.1996 r., ukończył kurs kwalifikacyjny podoficerów Państwowej Straży Pożarnej w Szkole Podoficerskiej w Częstochowie. W roku 26.08.2011 uzyskał tytuł zawodowy technika pożarnictwa, kończąc Szkołę Aspirantów PSP w Częstochowie. 4 maja 2017 roku otrzymał awans na pierwszy stopień oficerski. Stanowisko Dowódcy JRG PSP w Świdnicy objął 1.12.2019 r.

W okresie pełnienia służby dał się poznać jako wzorowy strażak o dużym poczuciu zdyscyplinowania i odpowiedzialności służbowej. Podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych wykazywał się dużym profesjonalizmem oraz opanowaniem. Zawsze wykazywał się trafnymi decyzjami oraz wzorowo wykonywał powierzone obowiązku. Zdobytą wiedzę i doświadczenie chętnie przekazywał podczas szkoleń strażakom, szkolił również strażaków ochotników.

Chętnie włączał się w akcje promujące wiedzę z zakresu działalności ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży. Był także wielokrotnie nagradzany za wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej oraz właściwą postawę. Aktywnie uczestniczył w organizacji ćwiczeń. Swoją postawą oraz zaangażowaniem dbał o właściwy wizerunek strażaka Państwowej Straży Pożarnej.

W związku z przejściem na emeryturę, życzenia koledze złożyli Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy mł. bryg. Dariusz Budkiewicz oraz koledzy i koleżanki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świdnicy oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzicach.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę oraz życzymy powodzenia w realizacji wszelkich planów i przyszłych życiowych wyzwań.

W trakcie uroczystszej zmiany służby  zastępca komendanta powiatowego PSP w Świdnicy wręczył akt mianowania na stanowisko dowódcy JRG PSP w Świdnicy, dotychczasowemu zastępcy dowódcy, kpt. Krzysztofowi Sapko.

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}