Powrót

Krajowy Trening Reagowania - Akademia OLiOC

Krajowy Trening Reagowania – Akademia OLiOC

29 sierpnia 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Reagowania Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLiOC).

Celem treningu jest przygotowanie mieszkańców do właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak rozpoznawać sygnały alarmowe, gdzie sprawdzać oficjalne komunikaty oraz jak przygotować plecak ewakuacyjny.

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy 29 sierpnia 2026 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie zostanie utworzony Punkt Akademii OLiOC, w którym mieszkańcy będą mogli uzyskać praktyczne informacje dotyczące bezpieczeństwa i reagowania na zagrożenia.

W treningu uczestniczyć będą również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu węgrowskiego, które zadeklarowały chęć udziału w przedsięwzięciu.

Zapraszamy mieszkańców powiatu węgrowskiego do udziału w Krajowym Treningu Reagowania i zdobycia praktycznej wiedzy, która może pomóc właściwie zareagować w sytuacji zagrożenia.

 

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}