XXVII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Biegu Ulicznym na 10 km w Przemyślu

W dniu 18.09.2022 roku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Biegu Ulicznym na 10 km w Przemyślu w ramach X Przemyskiego Biegu Ulicznego „Przemyska Dycha”. Do reprezentacji Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Województwa Mazowieckiego został powołany z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie mł. kpt Chojecki Daniel, który z czasem 36:42 min. pokonał wyżej wymieniony dystans i uplasował się na 20 miejscu na mistrzostwach Polski Strażaków oraz 6 miejscu w kategorii wiekowej do lat 30. W zawodach wzięło udział 79 zawodników reprezentujących poszczególne komendy województwa, szkoły pożarnicze oraz KG PSP. Oprócz dystansu, strażacy doskonale radzili sobie z podmuchami wiatru, deszczem oraz nierównością terenu co tylko wzmagało rywalizację.

Opracowanie: mł. kpt. Paweł Krasnodębski / Jednostka Ratowniczo- Gaśnicza