W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narady roczne w jednostkach PSP woj. śląskiego

16.03.2023

Narada roczna

Początek roku to czas podsumowań minionych 12 miesięcy, okres analiz, wyciągania wniosków i planowania działań na kolejny rok. W komendach powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej na terenie woj. śląskiego odbywają się narady roczne z udziałem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jacka Kleszczewskiego oraz Zastępców Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Biorą w nich udział także parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, służby mundurowe oraz instytucje współpracujące ze Strażą Pożarną. Podczas narad prezentowana jest działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej zrealizowana w roku 2022 oraz sprzęt, który trafił na stan zarówno państwowej jak i ochotniczych straży pożarnych w roku ubiegłym. Dotychczas narady podsumowujące rok 2022 odbyły się w komendach w Mikołowie, Jastrzębiu-Zdroju, Kłobucku, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu, Jaworznie, Piekarach Śląskich, Raciborzu, Częstochowie, Bytomiu oraz Żywcu.

W środę 15 marca 2023 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu miasta Gliwice i powiatu gliwickiego w 2022 r. Wziął w niej udział Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacek Kleszczewski, Wojewoda Śląski Pan Jarosław Wieczorek, kadra kierownicza Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach oraz zaproszeni goście. 

Komendant Miejski PSP w Gliwicach st. bryg. Roman Klecha powitał uczestników narady, przedstawił działalność Komendy w 2022 r. oraz plany na rok 2023. Podczas spotkania głos zabrał m.in. Wojewoda Śląski Pan Jarosław Wieczorek oraz Śląski Komendant Wojewódzki nadbryg. Jacek Kleszczewski, którzy w swoich przemówieniach dziękowali za zrealizowane zadania oraz szczególne zaangażowanie podczas pomocy w działaniach związanych z COVID 19, jak również w działaniach pomocowych związanych z sytuacją konfliktu wojennego w Ukrainie. Śląski Komendant Wojewódzki PSP w swoim przemówieniu zaznaczył istotę znaczenia Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W dalszej części narady miało miejsce uroczyste wręczenie aktu włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego dla OSP Gierałtowice. Akt odebrał Prezes OSP Gierałtowice druh Damian Slany z rąk Pana Jarosława Wieczorka Wojewody Śląskiego, Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jacka Kleszczewskiego, zaproszonych parlamentarzystów oraz Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach st. bryg. Romana Klechy.  

Opracowanie: KW PSP w Katowicach, Zdjęcia: komedny powiatowe i miejskie woj. śląskiego 

Zdjęcia (30)

{"register":{"columns":[]}}