Narodowy Dzień Powstań Śląskich
20.06.2026
W uroczystości przy Pomniku Powstańców Śląskich uczestniczyli: wicewojewoda śląski Pan Michał Kopański, parlamentarzyści, przedstwiciele władz administracji rządowej i samorządowej, Wojska Polskiego i służb mundurowych. Państwową Straż Pożarną reprezentował zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP – st. bryg. Roman Klecha.
Uroczysty apel rozpoczął się od odegrania hymnu państwowego i podniesienia flagi na maszt. Następnie delgecje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich.
Uroczystość uświetniła Kompania Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach wraz z pocztem sztandarowym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.
zdjęcia: Jakub Grygiel ŚUW