Powrót

Narodowy Dzień Powstań Śląskich

20.06.2026

Narodowy Dzień Powstań Śląskich

W uroczystości przy Pomniku Powstańców Śląskich uczestniczyli: wicewojewoda śląski Pan Michał Kopański, parlamentarzyści, przedstwiciele władz administracji rządowej i samorządowej, Wojska Polskiego i służb mundurowych. Państwową Straż Pożarną reprezentował zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP – st. bryg. Roman Klecha.

Uroczysty apel rozpoczął się od odegrania hymnu państwowego i podniesienia flagi na maszt. Następnie delgecje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich.

Uroczystość uświetniła Kompania Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach wraz z pocztem sztandarowym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

 

zdjęcia: Jakub Grygiel ŚUW

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}