W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powołanie mł. bryg. Bartosza Smolarczyka na Zastępcę Komendanta KM PSP w Jaworznie

17.12.2021

Na zdjęciu widoczny Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski ubrany w mundur galowy. Na przeciwko powoływany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie mł. bryg. mgr inż. Bartosza Smolarczyka. W tle widoczny gabinet Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego.

Z dniem 17 grudnia 2021 roku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie powołany został mł. bryg. mgr inż. Bartosz Smolarczyk, który dotychczas pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Pan mł. bryg. mgr inż. Bartosz Smolarczyk jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie zasobami dla kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej na Wydziale Nauk Społecznych i Technicznych w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku.

Służbę rozpoczął w 2004 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. W 2013 roku został dowódcą zmiany, 2019 roku Zastępcą Dowódcy JRG, a 2020 roku został mianowany na Dowódcę. Od 1 lipca 2021 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Mł. bryg. Bartosz Smolarczyk za dotychczasowe osiągnięcia w służbie został odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę oraz Brązowym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

opracowanie i zdjęcie: KW PSP w Katowicach

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}