W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powołanie mł. bryg. Marcina Pilarskiego na Komendanta KM PSP w Sosnowcu

01.10.2021

po lewej Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, po prawej powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. Marcin Pilarski trzymający w rękach decyzję o powołaniu

Z dniem 1 października 2021 roku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Sosnowcu powołany został mł. bryg. mgr inż. Marcin Pilarski, który dotychczas pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.

Pan mł. bryg. mgr inż. Marcin Pilarski jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Politechniki Śląskiej oraz studiów podyplomowych na kierunku „Zapobieganie pożarom i awariom” w Szkole Głównej Służby Pożarniczej na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi dla straży pożarnej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. 
Służbę rozpoczął w 1999 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu w podziale bojowym. W 2009 roku mianowany został na stanowisko kierownika sekcji kontrolno-rozpoznawczej. W 2019 roku powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, a od dnia 31 lipca 2021 roku pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Sosnowcu. 

Mł. bryg. Marcin Pilarski za dotychczasowe osiągnięcia w służbie został odznaczony: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}