W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z druhami OSP ze Świętochłowic.

21.06.2022

Przy stole w sali sztabowej odbywa się spotkanie p. o. Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Rafała Świerczka z prezesami i naczelnikami jednostek OSP funkcjonujących w Świętochłowicach

20.06.2022r. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Świętochłowicach odbyło się spotkanie p. o. Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Rafała Świerczka z prezesami i naczelnikami jednostek OSP funkcjonujących w Świętochłowicach.

W spotkaniu wzięli również udział: Komendant Miejski PSP w Świętochłowicach bryg. Arkadiusz Labocha, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Świętochłowicach bryg. Piotr Skóra, Naczelnik Ośrodka Szkolenia KW PSP w Katowicach kpt. Adam Gawron, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świętochłowicach oraz druhowie z obu jednostek.

Po powitaniu zebranych gości bryg. Arkadiusz Labocha omówił obszar chroniony , zwracając szczególną uwagę na występujące zagrożenia. Następnie przedstawił w formie prezentacji multimedialnej zarys jednostki OSP Świętochłowice 1 w zakresie warunków lokalowych, wyposażenia sprzętowego, stanu osobowego oraz statystyk działalności interwencyjnej w ostatnich latach. Następnie omówił historię jednostki OSP Świętochłowice.

W dalszej części spotkania st. bryg. Rafał Świerczek przybliżył uczestnikom spotkania założenia oraz główne cele Ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Poruszył również stan realizacji ustawy w zakresie wypłat świadczeń ratowniczych oraz stanu przygotowań do realizacji szerokiego spektrum kursów dla druhów OSP. Pan Komendant podziękował również za działania, które jednostka OSP prowadziła podczas stanu epidemicznego oraz za szeroką pomoc dla uchodźców i strażaków z Ukrainy.

Naczelnik Ośrodka Szkolenia KW PSP w Katowicach kpt. Adama Gawron przedstawił szczegółowo zasady przygotowania strażaków ratowników OSP do udziału w działaniach ratowniczych.
Druhowie OSP skorzystali z możliwości zadawania pytań, po których nastąpiła merytoryczna dyskusja w temacie realizacji przytoczonej ustawy.

Na zakończenie st. bryg. Rafał Świerczek podziękował wszystkim za spotkanie i wyraził swoje duże zadowolenie widząc wysoką jakość współpracy jednostek OSP z władzami samorządowymi oraz Komendantem Miejskim PSP w Świętochłowicach na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa w mieście

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}