W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię. Strażacy w województwie śląskim pomagają w transporcie osób do punktów szczepień

26.02.2021

Na zdjęciu widoczna jest ulica, z tyłu budynek i oznakowany czerwony samochód specjalny Państwowej Straży Pożarnej. Przed samochodem stoi dwóch strażaków, po lewej stronie stoi kobieta, obok starsza kobieta na wózku inwalidzkim.

Strażacy z województwa śląskiego od 25 stycznia br. pomagają w dotarciu do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie i zostały wskazane przez właściwe miejscowo urzędy miasta lub gminy. Akcja przebiega z zachowaniem reżimu sanitarnego. W województwie śląskim od początku akcji straż pożarna przewiozła do punktów szczepień ponad 470 osób.

Działania prowadzone są w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.  

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.
 

Informacje dotyczące zasad transportu do punktu szczepień

opracowanie: KW PSP w Katowicach
zdjęcia: Komendy powiatowe i miejskie PSP oraz jednostki OSP województwa śląskiego

Wideo

Zdjęcia (27)