W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach

17.03.2023

Funkcjonariusze należący do Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach podczas marszu, ubrani w mundury koszarowe

W piątek 17 marca na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Katowicach – Szopienicach odbyło się szkolenie funkcjonariuszy należących do Kompanii Reprezentacyjnej KW PSP w Katowicach. Cykliczne treningi musztry oraz marszu pododdziału reprezentacyjnego są elementem wyszkolenia strażaków do uroczystości Państwowych i służbowych. 

Obsadę Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach stanowią funkcjonariusze z Komend Miejskich i Powiatowych PSP z woj. śląskiego. Dowodzona jest przez kpt. Szymona Kwaśnicę z Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim. 
Szkolącymi Kompanię Reprezentacyjną podczas piątkowych ćwiczeń byli mł. bryg. Piotr Pietrzyk – p.o. Naczelnika Wydziału Prezydialnego Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz st. kpt. Mateusz Gula – Dowódca Pododdziałów Szkolnych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. 

Materiały

Szkolenie Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach
Kompania​_Reprezentacyjna​_KW.mp4 4.21MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}