W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste przekazanie obowiązków służbowych Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu

23.02.2021

Na zdjęciu na pierwszym planie widoczny jest w mundurze galowym i maseczce ochronnej śląski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, który stoi za mównicą z logo PSP. Obok , po lewej stronie stoi w mundurze galowym i maseczce ochronnej nowo powołany komendant miejski PSP w Zabrzu - st. bryg. Tomasz Bajerczak oraz dotychczasowy komendant st. bryg. Kamil Kwosek. Z tyłu stoją flagi państwowe.

22 lutego 2021 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, w obecności zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy i pracowników komendy, odbyła się uroczystość z okazji zdania i przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu.

Po przyjęciu meldunku przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jacka Kleszczewskiego i powitaniu gości, odczytano akt odwołania dotychczasowego Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu st. bryg. Kamila Kwoska, w związku z jego przejściem na zaopatrzenie emerytalne. Następnie odczytano akt powołania na to stanowisko st. bryg. Tomasza Bajerczaka, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku naczelnika Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Podczas uroczystości Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski podziękował za służbę st. bryg. Kamilowi Kwoskowi, życzył również nowemu Komendantowi Miejskiemu st. bryg. Tomaszowi Bajerczakowi sukcesów na nowo objętym stanowisku.

 

opracowanie: st. kpt. Wojciech Strugacz KM PSP w Zabrzu
zdjęcia: kpt. Piotr Zwarycz 

Zdjęcia (4)