W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warsztaty unifikacyjne z ratownictwa wodnego

11.05.2022

Trzech strażaków ubranych w ubrania do nurkowania zanurzonych w wodzie, na pierwszym planie na pomoście leży butla oraz pozostały sprzęt do nurkowania

W dniu 9 maja 2022 odbyły się warsztaty unifikacyjne z ratownictwa wodnego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym. Warsztaty te były dedykowane kadrze instruktorskiej województwa śląskiego. Polegały na analizie nowego programu ratownictwa wodnego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym z 2021 roku, zatwierdzonym przez KG PSP oraz przećwiczeniu elementów, które będą wprowadzone na szkoleniach wodnych, realizowanych przez Ośrodek Szkolenia KW PSP w Katowicach w najbliższych czasie. 
Jednocześnie przeanalizowano projekt programu szkolenia doskonalącego z zakresu nurkowania ratowniczego na wstrzymanym oddechu, realizowanego w zakresie podstawowym (przygotowywano uwagi do w/w propozycji programu, oraz sprawdzono możliwości praktycznej realizacji jego założeń i celów szczegółowych).  Wypróbowano także nowe pomysły wykorzystania sprzętu do ratownictwa wodnego (trap pneumatyczny, sanie lodowe, pas węgorz). Warsztaty prowadzone były w trybie otwartym tzn. każdy z uczestników brał aktywny udział w warsztatach. Głównym moderatorem zajęć był  kpt. Tomasz Michalik, natomiast  czynnymi uczestnikami warsztatów byli instruktorzy ratownictwa wodnego z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Bytom”.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}