W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Współpraca z Ośrodkami Doradztwa Rolniczego

23.04.2021

Na zdjęciu widoczna jest sala konferencyjna w komendzie. Przy stole siedzi strażak w ubraniu dowódczo sztabowym. Na stole, przed nim leży laptop. W tle logo PSP i napis Komenda Powiatowa PSP w Myszkowie.

Jednym z celów podpisanego w 2020 roku porozumienia pomiędzy Państwową Strażą Pożarną, a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest propagowanie działań w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa, skierowanych do rolników oraz mieszkańców wsi i obszarów wiejskich. 
Na przełomie marca i kwietnia tego roku strażacy z komend powiatowych i miejskich PSP województwa śląskiego włączyli się w szkolenia online prowadzone przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie wspólnie ze Śląskim Oddziałem Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej. Strażacy w trakcie tych spotkań, przedstawiali założenia kampanii społecznej „Stop pożarom traw”, zwracając szczególną uwagę na problem wypalania traw i nieużytków rolnych. Omawiali również kwestię przestrzegania przepisów przeciwpożarowych w gospodarstwach rolnych.
 

opracowanie: mł.bryg. Aneta Gołębiowska KW PSP w Katowicach
zdjęcie: KP PSP w Myszkowie