W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ceremonia pogrzebowa śp. st. asp. Mariusza Lipińskiego

14.09.2021

Logo Państwowej Straży Pożarnej ze wstęgą żałobną.

Informujemy, że msza żałobna za śp. st. asp. Mariusza Lipińskiego zostanie odprawiona w dniu 17.09.2021 roku o godzinie 1200 w Kościele pw. Andrzeja Apostoła w Wójcicach, po której nastąpi ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym w Wójcicach.

Śp. st. asp. Mariusz Lipiński służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie rozpoczął z dniem 01.03.1999 r. W trakcie służby zajmował stanowiska: stażysta, młodszy ratownik, ratownik, starszy ratownik, starszy dyspozytor, dyżurny stanowiska kierowania i dyżurny operacyjny. Zawsze wzorowo wykonywał swoje obowiązki służbowe. W 2005 r. został odznaczony Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Jego pasją była piłka nożna. Również w służbie poświęcał się tej dyscyplinie. Wielokrotnie grał w kadrach reprezentacji piłkarskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

Żegnamy znakomitego strażaka  i kolegę.

Cześć Jego Pamięci!

 

Źródło: KP PSP Nysa