W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia pk. "Eksplorator 2021"

16.07.2021

W dniach 14,15,16 lipca 2021 roku na terenie składowiska odpadów paleniskowych w Opolu przeprowadzone zostały ćwiczenia praktyczne dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Opole”.

Ćwiczenia SGRW "Opole" na obiekcie przy ulicy Brzechwy w Opolu. Ćwiczenia pk. "Eksplorator 2021" w dniach 14-16.07.2021 roku.

Założeniem ćwiczeń był upadek z wysokości osoby postronnej, która dostała się nielegalnie na teren obiektu. Mężczyzna wchodząc na komin, stracił równowagę i spadł kilka metrów w dół na małą galerie spocznikową. Poszkodowany doznał urazu nogi i ręki, był przytomny. Galeria znajdowała się na wysokości kilkudziesięciu metrów od gruntu, w miejscu trudnodostępnym.

Przebieg ćwiczenia realizowanego przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego „Opole” polegał na dotarciu ratowników do poszkodowanego za pomocą technik alpinistycznych,  udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) a następnie transporcie na dół.

W ćwiczeniach udział wzięli funkcjonariusze KM PSP w Opolu. Kierownikiem ćwiczeń był – Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego KW PSP Opole st. kpt. Roman Wyszka, kierującym działaniami – Dowódca SGRW „Opole”. Rozjemcami byli funkcjonariusze KW PSP w Opolu i KM PSP Opole.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Pierzchała oficer prasowy KM PSP w Opolu
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu

Zdjęcia (11)