Powrót

Narada szkoleniowa pionu kontrolno-rozpoznawczego województwa opolskiego

23.06.2026

W dniach 22-23 czerwca 2026 r. odbyła się narada szkoleniowa funkcjonariuszy oraz pracownika pionu kontrolno-rozpoznawczego województwa opolskiego.

Uczestnicy narady Państwowej Straży Pożarnej w umundurowaniu służbowym oraz jeden pracownik cywilny pozują do wspólnego zdjęcia przed budynkiem konferencyjnym w otoczeniu zieleni.

Podczas dwudniowego spotkania omówiono najważniejsze zagadnienia oraz kierunki działań wynikające z ustaleń krajowej narady pionu kontrolno-rozpoznawczego. Przedstawiono również analizę efektywności działań realizowanych przez pion kontrolno-rozpoznawczy na terenie województwa opolskiego w 2025 roku.

W trakcie narady uczestnicy zapoznali się z procedurami dotyczącymi pozyskiwania danych o zagrożeniach, opiniowania projektów planów zagospodarowania przestrzennego oraz prowadzenia czynności kontrolno-rozpoznawczych. Spotkanie stanowiło również okazję do wymiany doświadczeń oraz omówienia dobrych praktyk, co sprzyja ujednoliceniu sposobu realizacji zadań służbowych.

Istotnym elementem programu były prelekcje przedstawicieli firmy Polon-Alfa, poświęcone systemom sygnalizacji pożarowej. W ich trakcie omówiono zagadnienia związane z funkcjonowaniem systemów sygnalizacji pożarowej (SSP), najczęściej występującymi nieprawidłowościami, zasadami prowadzenia przeglądów okresowych oraz weryfikacją stanu urządzeń przeciwpożarowych.

Przeprowadzona narada przyczyniła się do ujednolicenia podejmowanych działań oraz podniesienia poziomu wiedzy i kompetencji uczestników, co wpłynie na dalsze doskonalenie realizacji zadań pionu kontrolno-rozpoznawczego na terenie województwa opolskiego.

Opracowanie: mł. asp. Adriana Malina, wydział przeciwdziałania zagrożeniom KW PSP Opole

Zdjęcia: mł. asp. Adriana Malina i Aneta Zagórska, wydział przeciwdziałania zagrożeniom KW PSP Opole

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}