Opolscy strażacy najlepsi w sztafecie Mistrzostw Polski Strażaków w triathlonie

22.08.2021

Dwie drużyny strażaków (JRG nr 1 Opole oraz JRG nr 2 Opole) z Komendy Miejskiej PSP w Opolu reprezentowały Opolszczyznę na Mistrzostwach Polski Strażaków w triathlonie, które odbyły się w niedzielę 22 sierpnia 2021 roku w Kraśniku.

Dekoracja zwycięzców Mistrzostw Polski Strażaków w triathlonie, które odbywały się 22 sierpnia 2021 roku w Kraśniku.

Drużyna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Opolu w składzie: st. asp. Michał Strzelczak, st. ogn. Piotr Jaśniecki oraz sekc. Mateusz Jegier zajęła najwyższe miejsce na podium sztafety na dystansie olimpijskim. Warto dodać, że drużyna z JRG 1 wygrała również klasyfikację „open” sztafet.

Drużyna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu w składzie: mł. bryg. Tomasz Śleziak, asp. Daniel Jonczyk oraz sekc. Tomasz Bujko zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji strażackiej sztafet na dystansie olimpijskim i jednocześnie miejsce siódme w klasyfikacji „open”.

Zawodnicy w ramach sztafety na dystansie olimpijskim mieli do pokonania: pływanie na dystansie 1500 metrów, jazdę na rowerze na dystansie 40 kilometrów oraz bieg na dystansie 10 kilometrów.

Gratulujemy drużynom zajętych miejsce i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.