W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powołanie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku

30.03.2021

30 marca 2021 w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyła się uroczystość powołania Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku st. kpt. Łukasza Olejnika.

Na zdjęciu widoczny st. bryg. Krzysztof Kędryk Opolski Komendant Wojewódzki PSP w Opolu wręczający decyzję o powołaniu na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku st. kpt. Łukaszowi Olejnikowi.
W tle widoczna czerwona ścianka PSP z białym napisem Komenda Wojewódzka PSP w Opolu i logiem PSP oraz herbem. W tle po prawej stronie widoczne flagi Polski.

Decyzję o powołaniu na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku od dnia 1 kwietnia 2021 roku wręczył Opolski Komendant Wojewódzki PSP w Opolu st. bryg. Krzysztof Kędryk w obecności st. bryg. Arkadiusza Kuśmierskiego Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu, st. kpt. Mariusza Stępnia Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku oraz funkcjonariuszy wydziału operacyjnego KW PSP w Opolu.

St. kpt. Łukasz Olejnik rozpoczął służbę 1 maja 2006 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Oleśnie na stanowisku ratownik -  kierowca. Następnie w dniu 1 lutego 2010 roku został przeniesiony do Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, gdzie pełnił służbę na Stanowisku Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Przechodząc przez kolejne stanowiska w wydziale operacyjnym z dniem 1 października 2019 roku został mianowany na stanowisko naczelnika wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. W latach 2017-2019 pełnił nieetatową funkcję oficera prasowego Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Ponadto od 2018 roku powołany został na nieetatową funkcję Zastępcy Dowódcy Wojewódzkiej Brygady Odwodowej „Opole”.

Z dniem 17 lutego 2021 roku. st. kpt. Łukaszowi Olejnikowi powierzono pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu

Zdjęcia (5)