W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku inwentarsko - gospodarczego w Rożniątowie

17.07.2021

17 lipca 2021 roku o godzinie 18:59 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Rożniątów przy ulicy Wolności.

Zdjęcie przedstawia jednostki PSP i OSP działające przy pożarze budynku inwentarsko - gospodarczego w miejscowości Rożniątów.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy PSP i OSP.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu, kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania stwierdził, że pali się budynek inwentarsko – gospodarczy a płomienie obejmują całą połać dachu. Z budynku ewakuowano gęsi, indyki oraz kozy przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W kierunku pożaru podano łącznie 6 prądów środka gaśniczego.

W działaniach uczestniczyło 15 zastępów PSP i OSP w sile 50 strażaków w tym grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich.

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu
Zdjęcia: Piotr Krysiak

Zdjęcia (6)