W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku usługowego w Opolu

19.02.2021

W piątek 19 lutego 2021 roku o godzinie 9:53 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Grota-Roweckiego w Opolu.

Zdjęcie przedstawia pożar budynku usługowego oraz akcję gaśniczą. Na zdjęciu widoczni czterej strażacy podający dwa prądy wody do wnętrza obiektu (w kierunku pożaru). W tle widoczny czerwone samochody straży pożarnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, kierujący działaniem ratowniczym po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdził, że w budynku wolnostojącym, parterowym o wymiarach 30x20 metrów doszło do pożaru wyposażenia wnętrza budynku drukarni, a wszystkie osoby opuściły budynek w własnych siłach przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W związku z oddziaływaniem gorących gazów pożarowych doszło do uszkodzenia części konstrukcji dachu budynku oraz rozprzestrzenieniu się pożaru na pozostałą część obiektu. Doszło jednocześnie do silnego zadymienia sklepu znajdującego się w tym samym budynku.

Strażacy siłą własnych mięśni przepchali poza strefę niebezpieczną kilka zaparkowanych w pobliżu budynku samochodów osobowych.

Do działań zadysponowano łącznie 13 zastępów PSP i OSP z terenu miasta Opola i powiatu opolskiego w tym grupę operacyjną Komendanta Miejskiego PSP w Opolu oraz grupę operacyjną Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu

Zdjęcia (6)