W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste przekazanie nowego samochodu dla OSP Gierałcice

20.11.2021

W dniu 20 listopada 2021 roku odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki Volvo VL 280 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałcicach.

Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu st. bryg. Wojciech Nawara oraz Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku st. kpt. Mariusz Stępień wraz z Burmistrzem Wołczyna i Panią Poseł na Sejm RP Violettą Porowską, przekazują oficjalnie nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Gierałcicach.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, w tym m.in.:

  • Poseł na Sejm RP - Violetta Porowska, 
  • Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Wojciech Nawara,
  • Burmistrz Wołczyna - Jan Leszek Wiącek, 
  • Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku - st. kpt. Mariusz Stępień,
  • Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku - mł. bryg. Łukasz Olejnik,
  • radni, druhowie OSP na czele z Prezesem ZOM-G ZOSP RP dh. Anną Wesoły.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Wojciechowi Nawarze przez kpt. Patryka Szklannego - Zastępcę Dowódcy JRG Kluczbork. 

Następnie wspólnie odśpiewano Hymn Polski, po którym odczytano rys historyczny jednostki od roku 1947. 

W kolejnej części uroczystości nastąpiło odczytanie aktu przekazania i oficjalne wręczenie kluczyków i dokumentów do nowego pojazdu OSP Gierałcice prezesowi tej jednostki dh. Sławomirowi Pąski.

Po krótkiej prezentacji nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali jednostce ogromnej determinacji w dążeniu do pozyskania środków na zakup pojazdu. W swoich wystąpieniach goście podkreślali ogromną rolę jednostki OSP w życiu lokalnej społeczności, zarówno w zakresie działań operacyjnych jak i działalności kulturalnej.

Opracowanie: KP PSP w Kluczborku
Zdjęcia: Łukasz Turek

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}