W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warsztaty szkoleniowe instruktorów gaszenia pożarów wewnętrznych

13.09.2021

W dniach 7 – 10 września 2021 roku w ramach Projektu „Bezpieczne pogranicze” odbyły się na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu warsztaty szkoleniowe dla instruktorów gaszenia pożarów wewnętrznych.

Zdjęcie przedstawia uczestników warsztatów szkoleniowych instruktorów gaszenia pożarów wewnętrznych. Strażacy w mundurach we wspólnym zdjęciu podczas ćwiczeń przed komorą rozgorzenia.

W warsztatach uczestniczyli instruktorzy z województwa śląskiego, dolnośląskiego oraz kadra dydaktyczna Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Podczas warsztatów przeprowadzono wykłady, które obejmowały m.in. zasady postępowania podczas poparzeń górnych dróg oddechowych, hipertermii oraz profilaktyki nowotworowej w szeregach straży pożarnej. Omówiono także zastosowanie termowizji i wentylacji podczas gaszenia pożarów wewnętrznych. Analizowano przebieg ćwiczeń
z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, realizowanych w br. w Raciborzu.

Przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w trenażerze pożarowym na poligonie szkoleniowym Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, w których wypracowano wspólną metodologię w zakresie realizacji szkoleń z gaszenia pożarów wewnętrznych.

W ostatnim dniu warsztatów odbyły się ćwiczenia praktyczne w trenażerze ogniowym w miejscowości Prostejov w Republice Czeskiej, podczas których wymieniono doświadczenia polskich i czeskich strażaków w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych.

Opracował: asp. sztab. Wojciech Cybulski KW PSP Opole
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Nowak KW PSP Opole oraz Ośrodek Szkolenia KW PSP Opole

 

"Przekraczy granice"

 

Zdjęcia (16)