W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na 252 kilometrze autostrady A4

03.04.2021

3 kwietnia 2021 roku o godzinie 9:34 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 252 kilometrze autostrady A4 na nitce w kierunku Wrocławia.

Zdjęcie przedstawia w lewym dolnym rogu rozbity samochód. W centralnej części widoczny samochód pożarniczy a po prawej stronie widoczny znak informacyjny. Na pierwszym planie trawa oraz położona na niej poduszka piany.

Po przybyciu na miejsce, strażacy zabezpieczyli miejsce działań oraz rozpoczęto udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy ponadto przygotowali na jednym z pasów lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W stosunku do jednej osoby (dziecka) prowadzono resuscytację krążeniowo – oddechową, która niestety nie przyniosła skutku – lekarz stwierdził zgon. W zdarzeniu poszkodowane zostały jeszcze dwie osoby dorosłe, które zostały przewiezione do szpitala.

W działaniach uczestniczyło 5 zastępów PSP i OSP z JRG Krapkowice i OSP Odrowąż.

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu
Zdjęcia: KP PSP Krapkowice

Zdjęcia (3)