Wysoka lokata strażaków województwa opolskiego w XXXVII Mistrzostwach Polski Strażaków w Tenisie Stołowym

10.09.2021

Trzecie miejsce zajęła drużyna Państwowej Straży Pożarnej województwa opolskiego na zakończonych XXXVII Mistrzostwach Polski Strażaków w Tenisie Stołowym.

Zdjęcie przedstawia meldunek o gotowości zawodników do rozpoczęcia mistrzostw Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Mirosławowi Synowcowi składany przez komendanta zawodów mł. bryg. Jacka Szczypiorskiego. Strażacy podczas składania meldunku w ubraniach wyjściowych, pozostali strażacy w strojach sportowych. Zdjęcie wykonane na sali gimnastycznej.

XXXVII Mistrzostwa Polski Strażaków w Tenisie Stołowym odbyły się w dniach 7-9 września 2021 roku w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” w Gliwicach. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział 13 drużyn wojewódzkich z Polski oraz reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. W sumie w zawodach wzięło udział 57 strażaków.

W pierwszym dniu zmagań, zawodnicy odbyli rozgrywki eliminacyjne a rywalizacja toczyła się w czterech grupach. W kolejnym dniu drużyny zwycięskie w grupach rywalizowały o miejsca od 1-4. W fazie finałowej rozgrywek drużynowych, reprezentacja województwa opolskiego uplasowała się na ostatnim miejscu podium, ulegając w sportowej rywalizacji jedynie gospodarzom oraz reprezentantom województwa podkarpackiego.

Ostatni dzień zarezerwowany był na rozgrywki indywidualne. W klasyfikacji końcowej, najwyżej uplasował się st. kpt. Piotr Gerlic z Komendy Miejskiej PSP w Opolu – 10 miejsce. Kolejni zawodnicy z Opolszczyzny zajęli miejsca: 12, 15, 19, 42 i 47.

Gratulujemy zawodnikom zajętych lokat oraz sportowej rywalizacji.

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu
Zdjęcia: KM PSP w Gliwicach i st. kpt. Mateusz Nieświec KP PSP w Strzelcach Opolskich