W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Załamany lód pod stadem jeleni

20.02.2021

20 lutego 2021 roku do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu wpłynęło zgłoszenie o załamanym lodzie pod stadem jeleni na jednym ze stawów w miejscowości Biestrzynnik.

Zdjęcie przedstawia dwóch strażaków w pełnym zabezpieczeniu, którzy wykonują tor (kruszą lód) do wyjścia zwierzęcia na brzeg. Strażacy znajdują się na lodzie akwenu. Pozostała część akwenu zamarznięta.

Do zdarzenia zadysponowano łącznie trzy zastępy PSP i OSP.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu jednostki ochrony przeciwpożarowej, kierujący działaniem ratowniczym w toku rozpoznania potwierdził zgłoszenie ustalając jednocześnie, że w wodzie znajduje się jedno zwierzę.

Strażacy w pełnym zabezpieczeniu, podeszli do zwierzęcia i rozpoczęli kruszenie lodu w kierunku brzegu. Jeleń idąc utorowanym szlakiem wyszedł na brzeg akwenu, po czym zbiegł do pobliskiego lasu.

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu
Zdjęcia: KM PSP w Opolu

Zdjęcia (3)