W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. mgr inż. Arkadiusz KUŚMIERSKI

Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski w mundurze galowym.

st. bryg. mgr inż. Arkadiusz KUŚMIERSKI urodził się 12 marca 1973 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1993 r. jako słuchacz – podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej  PSP w Nysie gdzie pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych: dowódcy zastępu, dowódcy zmiany, zastępcy dowódcy JRG, zastępcy komendanta powiatowego PSP.

W latach 2013–2019 zajmował stanowisko komendanta powiatowego w Komendzie Powiatowej PSP w Nysie. Z dużym zaangażowaniem dążył do rozwoju współpracy międzynarodowej w ramach wymiany doświadczeń pomiędzy regionami. Wspierał działania zmierzające do podniesienia jakości bezpieczeństwa i zwiększenia efektywności obustronnej współpracy jednostek zintegrowanego systemu ratownictwa na pograniczu polsko–czeskim. Ponadto uczestniczył we wspólnych przedsięwzięciach w ramach projektu flagowego pn. „Bezpieczne pogranicze” realizowanego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska na lata 2016–2019. Podczas pełnionej służby uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo – gaśniczych, w tym m.in. powodzi tysiąclecia w 1997 r.

Z dniem 30 czerwca 2019 r. został przeniesiony do dalszego pełnienia służby  w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu, gdzie od 1 lipca 2019 r. pełnił obowiązki Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Z dniem 11 listopada 2019 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. 

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje kończąc w 2006 roku uzupełniające studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2013 r. ukończył również studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w zakresie zapobiegania pożarom i awariom.

Zgodnie z regulaminem organizacyjnym Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bezpośrednio podlega Wydział Operacyjny w tym Sekcja Koordynacji Ratownictwa oraz Ośrodek Szkolenia.

Odznaczony m. in.:
- Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,
- Brązowym Medalem „Za Zasługi dla obronności kraju”,
- Medalem Brązowym „Za Długoletnią Służbę”,
- Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” (2019 r.).

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
23.12.2020 14:27 Tomasz Tuła
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Tomasz Tuła
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. mgr inż. Arkadiusz KUŚMIERSKI 2.0 15.09.2021 08:57 Tomasz Tuła
st. bryg. mgr inż. Arkadiusz KUŚMIERSKI 1.0 23.12.2020 14:27 Tomasz Tuła

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}