W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bezpieczne Lodowiska 2022

05.01.2021

Infografika. Po lewej stronie przedstawionych jest pięć ilustrowanych postaci jadących na łyżwach. Prawej stronie napisy: bezpieczne lodowiska 2022. Wspieramy tworzenie sztucznych lodowisk i ślizgawek. W prawym, dolnym rogu logotyp Państwowej Straży Pożarnej.

Zbliżają się ferie zimowe. Przy sprzyjającej aurze będzie można aktywnie wypocząć na bezpiecznych lodowiskach.

Mając na uwadze podniesienie poziomu bezpieczeństwa w okresie sezonu zimowego, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej organizuje akcję „Bezpieczne Lodowiska 2022” polegającą na udzieleniu pomocy w przygotowaniu lodowisk lub ślizgawek między innymi na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich, osiedli itd. (wcześniej odpowiednio przygotowany teren). 

Akcja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne akweny.

Założenia akcji:

  • Strażacy udzielają wsparcia w utworzeniu lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.
  • Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band (wałów) z piasku lub śniegu - czynności te leżą w gestii składającego wniosek.
  • Za bezpieczeństwo korzystających z lodowiska odpowiada jego organizator.

Spędzaj ferie bezpiecznie! Więcej >>

Opracowanie oraz grafika: bryg. Marcin betleja, KW PSP w Rzeszowie

{"register":{"columns":[]}}