W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja w ramach programu Polska – Białoruś - Ukraina

09.06.2021

Zdjęcie zrobione w sali konferencyjnej. Na zdjęciu dwóch oficerów Państwowej Straży Pożarnej siedzi za stołem konferencyjnym. Strażak po prawej stronie w białej koszuli wyjściowej z dystynkcjami nadbrygadiera, po lewej stronie strażak w mundurze wyjściowy w stopniu starszego kapitana. Za strażakami na ścianie napis Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, po lewej stronie logo PSP, po prawej herb województwa podkarpackiego.

9 czerwca 2021 r. podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec uczestniczył w konferencji w ramach projektu „Wspólna ochrona ludzi i środowiska poprzez utworzenie ukraińsko-polskiego systemu zapobiegania i reagowania na klęski żywiołowe w Euroregionie Karpackim” w ramach  Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Podkarpacki komendant wojewódzki PSP przedstawił realizację inwestycji w ramach wspomnianego programu. Inwestycja zrealizowana została w Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu. Jej przedmiotem była rozbudowa, przebudowa i nadbudowa istniejącego zespołu garaży wraz ze zmianą sposobu użytkowania części kondygnacji na budynek komory dymowej, z przeznaczeniem na funkcję szkoleniowo-treningową dla strażaków ratowników.

Omówiona została również współpraca dwustronna jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej woj. podkarpackiego z Państwową Służbą ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy z obwodów iwano-frankiwskiego, lwowskiego i zakarpackiego.

Opracowanie: st. kpt. Witold Nycz, KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcie: Monika Wałach-Chyła, KW PSP w Rzeszowie